Choď na obsah Choď na menu

Weby na eStránkach si teraz môžete pozrieť na mobiloch a tabletoch

Stránky všetkých užívateľov na www.estranky.sk sú plne prístupné na všetkých typoch mobilných zariadení. Stačí mať internetový prehliadač a pripojenie k internetu v telefóne či tablete.

Stále viac užívateľov si pozerá webové stránky na svojich telefónoch, napríklad cestou do práce alebo do školy. Tomuto trendu vychádzajú v ústrety mobilní operátory, ktorí ponúkajú cenovo dostupné pripojenia k internetu do mobilu alebo tabletu. Stranou nezostávajú ani poskytovatelia najrôznejších webových služieb a to tiež platí aj o eStránkach.

mobiles-adv-black.png

Pretože internet v mobile alebo tablete má u nás stále viac ľudí, bolo rozumné sprístupniť stránky našich užívateľov na mobilných zariadeniach. A to je teraz skutočnosťou. Týka sa to všetkých designov, resp. šablón webov, ktoré môžu naši zákazníci využiť. Návštevník stránok bude môct využiť buď šikovný alebo obyčajný telefón, zobrazované stránky sa potom automaticky prispôsobia danému typu telefónu, rozlíšeniu displeja a ďalším parametrom mobilného prehliadača. Na veľkom displeji budú stránky vypadať veľmi podobne ako na počítači, na menšom displeji budú stránky upravené tak, aby sa dal pohodlne pozrieť ich obsah – text aj obrázky.

Možno vás zaujíma, ktoré telefóny sú najpopulárnejšie u návštevníkov eStránok. Najviac „mobilných“ návštev má na svedomí Apple iPad. Poradie prvých 5 miest s počtom návštev za mesiac je nasledujúce:

  1. Apple iPad (104 376)
  2. Apple iPhone (68 920)
  3. Samsung Galaxy S3 (20 993)
  4. Samsung Galaxy S2 (16 539)
  5. Samsung Galaxy Ace (10 385)

Pokiaľ by sme hodnotili popularitu operačných systémov medzi návštevníkmi eStránok, tak jasne vedú prístroje s Androidom (365 ticíc návštev za mesiac) pred iOS firmy Apple (176 ticíc návštev za mesiac).

 

Komentáre

  1. peto - petusko78
    21. 9. 2013 13:29

    ahaha hahaha aje to super