Choď na obsah Choď na menu

Metro pre všetkých!

Aj keď k tomu titulok ľahko zvádza, nekopeme nové pozemné metro v ktorejkoľvek časti republiky. Inšpirovali sme sa tzv. Metro štýlom, ktorý poznáte napríklad z operačných systémov Windows, a prinášame vám tento rok už tretiu šablónu pre vaše stránky!

Ak obrázok vydá za viac ako tisíc slov, potom ukážka webu ešte aspoň 13x toľko! Deň po nasadení šablóny sme objavili Otakara Petříčka - brněnského fotografa, ktorý si ju na svojich stránkach www.fotopohledy.cz aktivoval.

hkswm0xnim.jpg

Poslali sme mu pár tipov, ako stránky upraviť, a výsledok naozaj stojí za to! Týchto pár tipov, ako mať šablónu Metro čo najlepšiu, prinášame dnes aj vám:

1) V Ovládacom centre - Design - Moduly môžete nahrať portrét. Obrázok sa zobrazí v pravom menu úplne hore, celkovo potom všetky podstránky príjemne osvieži.

2) Možno by nebolo zlé uvažovať na rovnakom mieste aj o zapnutiu "Menu fotoalbum" a "Kontakt". Tu záleží na zameraniu Vašich stránok.

3) Otázkou je vypnutie modulu Navigácia - jedná sa o omrvinkovu navigáciu na webe, ak nemáte na webe príliš zložitú štruktúru stránok a veľa rôznych rubrík a submenu, nie je na webe potreba.

4) Určite stojí za to aj vypnutie "Štatistik" - nie sú pre Vašich návštevníkov dôležité - naopak tieto informácie môže využiť napríklad konkurencia - Vy ich môžete sledovať v Ovládacom centre. Do tretice potom v kategórii "Extra" položka "Webslices" - veľa našich užívateľov ju má zapnutú - dnes už sa to príliš nenosí.

5) V module "Obľúbené odkazy" môžete pridať napríklad odkazy na sociálne siete. Nadpis modulu "Obľúbené odkazy" potom môžete upraviť v Ovládacom centre - Nastavenie - Rozšírené - Jazykové verzie - Čeština> Upraviť. Na rovnakom mieste môžete upraviť aj ďalšie systémové texty na Vašich stránkach a vytvoriť tak pre návštevníkov príjemnejšie prostredie.


Nezabudnite sa s výsledkom pochváliť v komentároch, budeme sa tešiť!

 

Komentáre

    Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.