Choď na obsah Choď na menu

Metro pre všetkých!

Aj keď k tomu titulok ľahko zvádza, nekopeme nové pozemné metro v ktorejkoľvek časti republiky. Inšpirovali sme sa tzv. Metro štýlom, ktorý poznáte napríklad z operačných systémov Windows, a prinášame vám tento rok už tretiu šablónu pre vaše stránky!

Ak obrázok vydá za viac ako tisíc slov, potom ukážka webu ešte aspoň 13x toľko! Deň po nasadení šablóny sme objavili Otakara Petříčka - brněnského fotografa, ktorý si ju na svojich stránkach www.fotopohledy.cz aktivoval.

hkswm0xnim.jpg

Poslali sme mu pár tipov, ako stránky upraviť, a výsledok naozaj stojí za to! Týchto pár tipov, ako mať šablónu Metro čo najlepšiu, prinášame dnes aj vám:

1) V Ovládacom centre - Design - Moduly môžete nahrať portrét. Obrázok sa zobrazí v pravom menu úplne hore, celkovo potom všetky podstránky príjemne osvieži.

2) Možno by nebolo zlé uvažovať na rovnakom mieste aj o zapnutiu "Menu fotoalbum" a "Kontakt". Tu záleží na zameraniu vašich stránok.

3) Otázkou je vypnutie modulu Navigácia - jedná sa o omrvinkovu navigáciu na webe, ak nemáte na webe príliš zložitú štruktúru stránok a veľa rôznych rubrík a submenu, nie je na webe potreba.

4) Určite stojí za to aj vypnutie "Štatistik" - nie sú pre vašich návštevníkov dôležité - naopak tieto informácie môže využiť napríklad konkurencia - Vy ich môžete sledovať v Ovládacom centre. Do tretice potom v kategórii "Extra" položka "Webslices" - veľa našich užívateľov ju má zapnutú - dnes už sa to príliš nenosí.

5) V module "Obľúbené odkazy" môžete pridať napríklad odkazy na sociálne siete. Nadpis modulu "Obľúbené odkazy" potom môžete upraviť v Ovládacom centre - Nastavenie - Rozšírené - Jazykové verzie - Čeština> Upraviť. Na rovnakom mieste môžete upraviť aj ďalšie systémové texty na vašich stránkach a vytvoriť tak pre návštevníkov príjemnejšie prostredie.


Nezabudnite sa s výsledkom pochváliť v komentároch, budeme sa tešiť!

 

Komentáre

 1. tcsgroupa - treats and prevents infections of heartworms, fleas, ear mites, sarcoptic mange
  13. 4. 2022 10:34

  selamectin (trade names, revolt manufactured by aurora pharmaceutical & revolution manufactured by zoetis ) is a topical parasiticide and anthelminthic used on dogs and cats. it treats and prevents infections of heartworms, fleas, ear mites, sarcoptic mange (scabies), and certain types of ticks in dogs, and prevents heartworms, fleas, ear mites, hookworms, and roundworms in cats. it is structurally related to ivermectin and milbemycin. selamectin is not approved for human use.

  usage
  the drug is applied topically. it is isopropyl alcohol based, packaged according to its varying dosage sizes and applied once monthly. it is not miscible in water.

  selamectin disables parasites by activating glutamate-gated chloride channels at muscle synapses. selamectin activates the chloride channel without desensitization, allowing chloride ions to enter the nerve cells and causing neuromuscular paralysis, impaired muscular contraction, and eventual death.

  the substance fights both internal and surface parasitic infection. absorbed into the body through the skin and hair follicles, it travels through the bloodstream, intestines, and sebaceous glands; parasites ingest the drug when they feed on the animal's blood or secretions.

  selamectin has been found to be safe and effective in a 2003 review.

  selamectin has high safety ratings, with less than 1% of pets displaying side effects<citation>needed]. in cases where side-effects do occur, they most often include passing irritation or hair loss at the application site. symptoms beyond these (such as drooling, rapid breathing, lack of coordination, vomiting, or diarrhea) could be due to shock as a result of selamectin killing heartworms or other vulnerable parasites present at high levels in the bloodstreams of dogs.<citation>needed] this would be a reaction due to undetected or underestimated infections prior to using the medication, rather than an actual allergic reaction to the drug itself.

 2. Gabriel - Zem, ktorá sa točí
  14. 11. 2021 8:43

  webová schránka Zem, ktorá sa točí, bude o spoločnosti, o politike, o literatúre, hudbe, slovom o tom, aký skutočný život je.